Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.275.739
42.011
ton emisií CO₂
0084022,842
MWh

Xiaomi predstavila prvú lampu na svete, ktorá neškodí spánku

Xiaomi nedávno predstavila Mi Zero Blue Light Bedside Night Lamp, posteľnú lampu s revolučnou technológiou. Ako jediná na svete totiž produkuje nulové množstvo tzv. modrého svetla, ktoré negatívne vplýva na spánok.

Xiaomi predstavila prvú lampu na svete, ktorá neškodí spánku

Škodlivosť modrého svetla a riešenie od Xiaomi

Modré svetlo je prirodzenou súčasťou ľudského života. Väčšinu modrého svetla historicky ľudia získavali zo slnečného žiarenia. Keďže modré svetlo u ľudí stimuluje bdelosť, intenzita slnečného žiarenia do veľkej miery prirodzene súvisela s tým, kedy ľudia spávali. V súčasnosti však sú ľudia zvyčajne zaplavovaní žiarením modrého svetla aj dlho po západe slnka. Môže za to žiarenie z displejov smartfónov alebo počítačov, ale aj bežné bytové lampy. 

Obklopovanie sa modrým svetlom pred spaním teda môže negatívne vplývať na biorytmus človeka. Modré svetlo môže predĺžiť čas, počas ktorého človeku trvá zaspať a aj samotný spánok môže byť následne menej kvalitný. Tieto negatívne dopady znižujú lampy, ktoré majú špeciálne filtre na redukciu modrého svetla. Každý z týchto filtrov však prepúšťa určité množstvo modrého svetla, a preto tieto lampy stále môžu ovplyvniť kvalitu spánku. Lampa Mi Zero Blue Light Bedside Night Lamp však ako prvá tento problém rieši od základov a kompletne. Namiesto filtru totiž ako zdroj svetla obsahuje špeciálne žlté a červené LED, ktoré nevyžarujú žiadne modré svetlo. 

Inovácie vďaka špičkovému výskumu

Novú stolovú lampu firma Xiaomi vyvinula v spolupráci s Čínskou akadémiou vied z univerzity Nanchang, čo je jedna z najlepších univerzít v Číne a aj na svete. Lampa bez modrého svetla vďaka výskumníkom nielen spánku neškodí, ale dokonca mu svojou príjemnou teplotou pomáha. Lampa je bezpečná aj pre batoľatá, ktoré majú vyššiu citlivosť na svetlo. A to aj v prípade, ak sa do lampy priamo pozerajú. Mi Zero Blue Light Bedside Night Lamp tiež bola vďaka svojej inovatívnosti ocenená viacerými cenami. 

Nočná lampa s inteligentnými funkciami

Popri svojej inovatívnej konštrukcii poskytuje Mi Zero Blue Light Bedside Night Lamp aj inteligentné funkcie. Lampa umožňuje nastaviť automatické vypnutie alebo zapnutie, vrátane funkcie budíka. Pri lampe je možné ovládať úroveň jasu, teplotu farby, ako aj nastaviť konkrétnu farbu. Vďaka tomu je možné lampu používať v rôznych situáciách. Mi Zero Blue Light Bedside Night Lamp tak môže byť dokonalou lampou na čítanie, ale aj lampou na zaspávanie. 

Lampu je možné ovládať fyzicky – dotykovým displejom a smartfónom. A keďže Mi Zero Blue Light Bedside Night Lamp obsahuje aj mikrofón a reproduktor, umožňuje tiež ovládanie hlasom. Lampu tak je možné využívať aj ako hlasového asistenta, prostredníctvom Xiao AI alebo Siri, prípadne napríklad na prehrávanie hudby. 

Dostupnosť Mi Zero Blue Light Bedside Night Lamp

Nová lampa od Xiaomi sa už predáva v Číne. Rozšírenie predaja na globálne trhy by malo prísť v blízkej dobe. Napriek svojim špičkovým a fakticky bezkonkurenčným funkciám Mi Zero Blue Light Bedside Night Lamp veľmi príjemne prekvapila svojou cenou. Pri priamom prepočte z čínskych juanov totiž cena dosahuje menej než 45 eur. Samozrejme, konečná cena v Európskej únii bude nakoniec o niečo vyššia, v dôsledku ceny dopravy, ciel, vyšších daní a prísnejších regulácií. Napriek tomu by však cena Mi Zero Blue Light Bedside Night Lamp mala zostať veľmi nízka.