Do tejto chvíle sme našim klientom ušetrili  Rýchly kontakt

12.275.989
42.012
ton emisií CO₂
0084024,623
MWh

Zmodernizované LED osvetlenie predajne potravín ICA Värmdö vo Švédsku

S približne 1300 obchodmi a podielom na trhu približne 36% je ICA Sweden hlavným maloobchodným predajcom potravín vo Švédsku. Systém je založený na jednotlivých ICA obchodníkoch, z ktorých každý vlastní a prevádzkuje svoj obchod a tak vie poskytnúť najlepšie služby zákazníkom.

Zmodernizované LED osvetlenie predajne potravín ICA Värmdö vo Švédsku

Projekt

Klient mal víziu aktualizovanej a modernizovanej koncepcie osvetlenia pre obchod. Chcel obchod, ktorý sa cíti ľahší a jasnejší a konečný výsledok je niečo, na čo je Fagerhult hrdí.  S dôkladnými znalosťami a predchádzajúcimi skúsenosťami zo spolupráce s ICA si v spoločnosti Fagerhult vedeli predstaviť existujúce riešenie, ktoré spĺňa ich požiadavky.

Nakoľko bol obchod otvorený a využívaný aj počas vykonávania modernizácie, bola potrebná väčšia prítomnosť hlavného manažéra, Andersa Wikströma. To preto, že inštalácia bola vykonaná v balíkoch, postupne každá časť obchodu a vždy bola podpísaná po dokončení.

Riešenie

ICA si želalo viac osvetlený priestor s ovocím a zeleninou. Preto vo Fagerhult experimentovali s rôznou teplotou chromatickosti svetla, aby zlepšili ich farbu a kontrast.

Okrem toho dozerali na oblasti pokladníkov a lahôdok. Tam nainštalovali reflektory s cieľom zlepšiť pracovné prostredie pre zamestnancov obchodu a tiež zvýšili komfort osvetlenia pre zákazníka.

Ďalšou údržbou a starostlivosťou v tejto modernizácií bolo zmeniť všetky žiarivky všeobecného osvetlenia v obchode. Taktiež renovovali všetko osvetlenie v chladničkách a mrazničkách, aby získali modernejšie a energeticky úspornejšie riešenie pre klientov.

ICA Värmdö nedávno otvorila v obchode novú jedáleň. Tu by im mohli vo Fagerhulte pomôcť poskytnúť úplné riešenie pre osvetlenie. obstarávajú tiež lotériu, poštu a servisný stôl, "obchod v obchode". Tu je dôležité použiť dobré svetlo, aby si zákazníci mohli plniť svoje povinnosti.

Solid-Elektro, ktorý pomáhal spoločnosti Fagerhult s inštaláciou, im poskytol spätnú väzbu o tom, ako jednoduchý bol inštalačný proces. Nakoniec bola dosiahnutá veľká spokojnosť s projektom ako zo strany klienta, tak aj zo strany realizátora a jeho partnerov.